I så fall: Få med deg dagens store filmoppleving: Lost in translation på NRK1 klokka 23:15. Ein nydeleg film. Ber over med sjiraffmikrofonane som syns i enkelte av sengescenene, og at dette er endå ei historie om ei ung jente og ein godt vaksen mann. Begge delar blir uvesentleg når resten er så bra.
Published on 17/02/2009
Dette er noe av det beste som er lagd de siste årene og for ekte filmkjennere er den et “must”. Tiltrer anbefalingen og den er anbefalt i min blogg også før jeg leste det her hos deg. 😀
Fine filmen! Skulle ønske jeg hadde TV så jeg kunne sett den!
Hmh. Jeg har sett den 2-3 ganger og forsoekt aa like den – og syns ikke den er noe spesielt! Jeg ser forsaavidt hva den forsoeker aa si og si noe om, men…det beveger ikke meg. DEN beveger ikke meg, jeg syns bare den er kjedelig og intetsigende og platt.
kanskje jeg mangler et gen? eller intelligens?
Det kan eg aldri tenke meg. Vi opplever berre ting forskjellig. Eg ville aldri finne på å bruke meir enn fem minutt på Ringenes herre, medan andre (inkludert fleire av dei eg bur saman med) meiner det er stor kunst. Dei forteljingane gir meg ingenting, og eg har verkeleg prøvd. Så i så fall manglar eg noko og. 😉